Aktualności

 

                  Wystawa Krajowa Kielce 27 - 28. 2018 r.

Wystawa Krajowa, więc jak zwykle nie mogło zabraknąć Czubatkowiczów. Stawiliśmy się tam liczną grupą, część jako wystawcy, wielu z nas aby zwiedzić ważną wystawę ale też w dużej mierze po to aby spotkać się i spędzić trochę czasu w gronie „ tak samo zakręconych”. Nasze stoisko tętniło życiem przez cały czas trwania wystawy. Ciągle ktoś wstępował załatwić jakąś sprawę, o coś zapytać albo tak zwyczajnie usiąść… wypić kawę… pogadać z przyjaciółmi.

 Z Zarządu Czubatki, który zjawił się w Kielcach w pełnym składzie, zawsze ktoś pełnił dyżur na naszym stoisku.

Jeżeli chodzi o samą Wystawę to ilość drobiu jak zwykle nie była zbyt imponująca – ponad 400 szt w 44 rasach, ale to już taka tradycja. Mam nadzieję że kiedy Sekcja Drobiu nabierze rozpędu to sytuacja pod tym względem poprawi się.

Dobrze prezentowały się ptaki naszych wystawców. Gratulacje! Szczególne gratulacje dla zdobywców Championów w Rasie – karzełka polskiego i czubatki dworskiej Stanisława Roszkowskiego, Najlepszych w Rasie – ohiki Jarosława Mazura i sułtana Bogdana Gontarczyka oraz dla zdobywców Wyróżnień – Ilonie Bilut za czubatkę polską brodatą, Bogdanowi Gontarczykowi za brahmę, Grzegorzowi Jabłońskiemu za karzełka polskiego i Stanisławowi Roszkowskiemu za czubatkę polską brodatą miniaturową.

Najbardziej  radosnym momentem był ten, kiedy przyszła wiadomość że został rozpoczęty proces rejestracyjny i związana z tym pierwsza prezentacja czubatki staropolskiej naszej czubatkowej koleżanki Magdy Brackiej zostały pozytywnie przyjęte przez Komisję Standaryzacyjną.

Teraz do zobaczenia w Powsinie!

Te krótkie wspomnienia najlepiej uzupełni fotorelacja z wystawy.

Wanda Rakoczy