Aktualności

 

W dniach 9-11.11.2018 roku, w Danii odbyła się 29 Europejska Wystawa. 
Z naszego Stowarzyszenia swoje kury wystawiały cztery osoby: Karol Chmielewski, Markus Kurspiot, Mariusz Milewski i Stanisław Roszkowski. Pokazaliśmy polskie i japońskie rasy kur: czubatka polska brodata miniaturowa, czubatka dworska, karzełek polski, minohiki, shoukoku i Jitokko

Dwie rasy: czubatka dworska i karzełek polski zostały zgłoszone do rejestracji w Federacji Europejskiej. Spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem i dobrymi ocenami sędziów. Po raz pierwszy na wystawie europejskiej Stanisław Roszkowski pokazał nową odmianę barwną czubatki polskiej brodatej miniaturowej. Czubatka kuropatwiana jastrzębiata spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, otrzymała również bardzo dobre noty od ekspertów.  
Karol Chmielewski pokazał bardzo ciekawe czubatki w barwie czekoladowej, które budziły ogromne emocje wśród hodowców. 
Otrzymaliśmy kilka wyróżnień: Stanisław Roszkowski za czubatki polskie miniaturowe i czubatkę dworską, Mariusz Milewski za shoukoku. 
Jak zwykle, wystawa europejska była miejscem wielu ciekawych spotkań, ciekawych dyskusji. Poza wystawcami zrzeszonymi w naszej organizacji przyjechała również grupa członków Czubatki Polskiej, aby obejrzeć wystawę. Udało nam się wspólnie spotkać i zrobić pamiątkowe zdjęcie. 
Dziękujemy gospodarzom za wspaniałą wystawę i świetną organizację. Szefostwu PZHGRiDI dziękujemy za zorganizowanie transportu drobiu i ciepłe przyjęcie na polskim stoisku. Dziękujemy naszym członkom za udział w wystawie. 
Szczególne podziękowania należą się Karolowi Chmielewskiemu, który dzielnie zawiózł nasze okazy na wystawę i przywiózł z powrotem do Polski. Słowa uznania należą się również Markusowi Kurspiot, który dostarczył swoje ptaki do Warszawy aż z Wrocławia.

Do zobaczenia za 3 lata w Austrii!