Aktualności

Witam wszystkich którzy jeszcze nie zamówili obrączek a mają zamiar to zrobić.

Informuję, że do końca lutego /28 luty/ będę przyjmowała zamówienia - formularz, loczekr@o2.pl lub telefonicznie 660 318 289.

Proszę poważnie potraktować ten termin ponieważ 1 marca wysyłam zamówienie do PZ i spóżnialskim już nie pomogę. Nie obiecuję w tej chwili następnych zamówień, ponieważ nie wydaje mi się żeby było wielu chętnych aby drożej płacić. Przypominam że za trzecie zamówienie PZ będzie już liczył o 50 gr za szt. drożej.

 

Prezes Zarządu

Wanda Rakoczy

Rozpoczęliśmy przygotowania do Wystawy Najpiękniejsze Kury Świata 2018, która odbędzie się w dniach 5-6 Maja.

Podczas ostatniej wystawie tematem wiodącym były rasy kur japońskich. Kolejną naszą propozycją i pomysłem jest przedstawienie różnorodności polskich i staropolskich ras drobiu. Powieje historią i wspomnieniami z dzieciństwa, a wiejskie podwórka staną przed nami otworem. Hasłem przewodnim będzie: „POLSKIE RASY DROBIU NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”.

Zależy nam na pokazaniu jak największej ilości rodzimych ras. Zachęcamy Wszystkich do udziału w tym przedsięwzięciu. Liczymy na Was. Liczymy również na zwiedzających oraz łaskawą aurę w dniach wystawy. W przygotowaniu kilka niespodzianek.

Serdecznie Zapraszamy!

Regulamin wystawy Powsin 2018 

 

 

 

   Podczas Wystawy Krajowej w Kielcach Zarząd SHDR CP zebrał się   aby omówić najbardziej istotne w tym momencie sprawy Stowarzyszenia.

 

Miło mi poinformować że uchwałą Zarządu 8 osób zostało przyjętych do grona Czubatkowiczów:   

Patrycja Adamska

Artur Osiński

Arkadiusz Modzelewski

Jarosław Pawlik

Wojciech Niemiec

Agnieszka Głogowska

Dariusz Surda

Michał Nakonieczny

Witamy nowe Koleżanki i Kolegów.

Jednocześnie z listy członków została skreślona Agata Bogacińska. Powodem skreślenia jest nie opłacenie składek członkowskich.

 

Najwięcej czasu poświęciliśmy omówieniu wszystkich szczegółów dotyczących organizacji tegorocznej wystawy w Powsinie. Zostały ostatecznie rozdzielone zadania i obowiązki dla poszczególnych członków Zarządu i Komitetu Organizacyjnego.

 

Dziękuję Zarządowi za stawienie się w pełnym składzie i wielkie zaangażowanie we wszystko co składa się na prawidłowe działanie Stowarzyszenia

Wanda Rakoczy

Prezes SHDR CP

 

 

                  Wystawa Krajowa Kielce 27 - 28. 2018 r.

Wystawa Krajowa, więc jak zwykle nie mogło zabraknąć Czubatkowiczów. Stawiliśmy się tam liczną grupą, część jako wystawcy, wielu z nas aby zwiedzić ważną wystawę ale też w dużej mierze po to aby spotkać się i spędzić trochę czasu w gronie „ tak samo zakręconych”. Nasze stoisko tętniło życiem przez cały czas trwania wystawy. Ciągle ktoś wstępował załatwić jakąś sprawę, o coś zapytać albo tak zwyczajnie usiąść… wypić kawę… pogadać z przyjaciółmi.

 Z Zarządu Czubatki, który zjawił się w Kielcach w pełnym składzie, zawsze ktoś pełnił dyżur na naszym stoisku.

Jeżeli chodzi o samą Wystawę to ilość drobiu jak zwykle nie była zbyt imponująca – ponad 400 szt w 44 rasach, ale to już taka tradycja. Mam nadzieję że kiedy Sekcja Drobiu nabierze rozpędu to sytuacja pod tym względem poprawi się.

Dobrze prezentowały się ptaki naszych wystawców. Gratulacje! Szczególne gratulacje dla zdobywców Championów w Rasie – karzełka polskiego i czubatki dworskiej Stanisława Roszkowskiego, Najlepszych w Rasie – ohiki Jarosława Mazura i sułtana Bogdana Gontarczyka oraz dla zdobywców Wyróżnień – Ilonie Bilut za czubatkę polską brodatą, Bogdanowi Gontarczykowi za brahmę, Grzegorzowi Jabłońskiemu za karzełka polskiego i Stanisławowi Roszkowskiemu za czubatkę polską brodatą miniaturową.

Najbardziej  radosnym momentem był ten, kiedy przyszła wiadomość że został rozpoczęty proces rejestracyjny i związana z tym pierwsza prezentacja czubatki staropolskiej naszej czubatkowej koleżanki Magdy Brackiej zostały pozytywnie przyjęte przez Komisję Standaryzacyjną.

Teraz do zobaczenia w Powsinie!

Te krótkie wspomnienia najlepiej uzupełni fotorelacja z wystawy.

Wanda Rakoczy

 

 

 

" Czubatkowicze " długo nie usiedzą na miejscu...Kolejny przystanek to XXVIII Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza we Wrocławiu, która odbyła się 3 grudnia tego roku. Nie obyło się też bez podziwiania miejscowych atrakcji...

 

 

Film z wystawy Wrocławskiej autorstwa Przemka Tesaka

 

 

W dniach 11-12 listopada 2017 roku mieliśmy przyjemność gościć u naszych przyjaciół na XXXV Włocławskiej Wystawie Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Nie zabrakło na niej także eksponatów naszych hodowców.

 

 

            W niedzielę , 20 sierpnia 2017 r. w odpowiedzi na zaproszenie Wójta Gminy w Długosiodle,

Stowarzyszenie Hodowców Drobiu Rasowego Czubatka Polska zorganizowało kolejny pokaz kur ozdobnych.

Pomimo paskudnej pogody myślę, że sprostaliśmy zadaniu.  Przedstawiliśmy zwiedzającym ponad 150 ptaków.

Zgromadziliśmy 23 rasy w wielu odmianach barwnych.

            Pragnę podziękować koleżankom i kolegom za wkład pracy w to przedsięwzięcie .

Cieszy fakt, iż dołączają nowi członkowie chętni do wspólnej pracy.

            Następnym atutem niech będzie fakt,że zainkasowaliśmy niemałe środki finansowe na rzecz Stowarzyszenia.

Mam nadzieję, że pokazy takie wpiszą się na stałe w kalendarz Czubatki,a kto wie ,może i wielu Samorządów.

      Dziękuję i pozdrawiam

      Marek Kaczmarczyk

 

 

Drodzy Czubatkowicze !
 
Zmiana planów!
 
Wszystkich którzy zgłosili swój udział w spotkaniu w Serocku w dniach 16-17 września, jak również chętnych do dołączenia jeszcze do nas, informuję że zaistniała możliwość zorganizowania pokazu kur w Stoczku Łukowskim w dniu 24 września. W związku z tym nasze spotkanie odbędzie się w dniu 23 września w hotelu w Miętnem /koło Garwolina/ Mamy już wszystko zarezerwowane.
 
Koszt pobytu 100 zł/osobę – w tym wieczorek i nocleg ze śniadaniem.
Pokoje 2 osobowe.
Zakwaterowanie od godz.14
Wieczorek planujemy ok. godz. 18 /godzina jeszcze do uzgodnienia./
Dla przyjeżdżających wcześniej jest możliwość zakupienia obiadów w cenie 18 zł.
Adres: Miętne. Ul. Główna 45, Hotel Miętne.
 
A teraz to co najważniejsze. Informacja dotycząca pokazu.
Organizatorem jest Jarek Bałuka
Pokaz odbędzie się tak jak w roku ubiegłym w szkole, więc kury będą w zamkniętym pomieszczeniu, bezpieczne i nie narażone na kaprysy pogody.
Organizator prosi aby zgłaszać je do dnia 10 września ponieważ trzeba wcześniej zaplanować rozmieszczenie i dostarczyć odpowiednią ilość klatek.
Obsadzenie drobiu jest możliwe w sobotę od godz. 15:00.
 
Dla zainteresowanych sprzedażą nadwyżek hodowlanych dodam że w ubiegłym roku kurki cieszyły się tam dużym powodzeniem.
 
Zgłoszenia:
Pokaz – Jarek Bałuka tel. 507 140 583
Wieczorek i zakwaterowanie – Wanda Rakoczy, tel 660 318 289
 
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym, mam nadzieję miłym i ciekawym, czubatkowym wydarzeniu.

 

Pokaz kur na Dożynkach w Długosiodle

Wszystkich, którzy chcą przyjemnie i ciekawie spędzić najbliższą niedzielę, to znaczy 20 sierpnia 2017r., Stowarzyszenie Hodowców Drobiu Rasowego Czubatka Polska zaprasza na pokaz kur, który organizuje w Długosiodle, powiat Wyszków. Pokaz ten jest wpisany w program Powiatowych Dożynek.
Ilość ras kur będzie z pewnością na tyle atrakcyjna, aby zadowolić każdego ze zwiedzających.
Jeżeli ktoś z Czubatkowiczów chciałby jeszcze dołączyć do pokazu ze swoimi kurkami, proszę zgłaszać się do koordynatora pokazu, kolegi Marka Kaczmarczyka tel. 602 642 931.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Drodzy Czubatkowicze!

Po niespełna dwóch latach ponownie witam Was pełniąc funkcję prezesa Czubatki. Tak zadecydował Walny Zjazd jaki odbył się 10 czerwca br. Czas pokaże czy była to słuszna decyzja. Mam nadzieję że uda mi się nie zawieść zaufania tych, którzy poparli moją kandydaturę, a wobec pozostałych mam trudny obowiązek udowodnienia że wybór ten nie był błędem.
Podczas mojej przerwy w pracach Zarządu sporo zmieniło się w Stowarzyszeniu. Wielu dawnych Czubatkowiczów odeszło, przybyła spora grupa nowych. Mam nadzieję że wkrótce nadarzą się okazje na wystawach czy pokazach abyśmy mogli poznać się osobiście. W tym czasie wiele spraw mogło umknąć mojej uwadze, dlatego od nowa muszę to wszystko sobie „poukładać”
Zawsze powtarzałam i do znudzenia powtarzać będę, że każdy – czy to wielki hodowca czy ten skromny właściciel kilku kurek pielęgnowanych w przydomowym ogródku, może w miarę swoich możliwości, chęci i zaangażowania, zrobić dużo dobrego dla naszej organizacji. Zachęcam więc wszystkich do brania czynnego udziału w życiu Stowarzyszenia. W najbliższym czasie odbędzie się zebranie Zarządu Czubatki, dlatego proszę wszystkich którzy mają jakieś uwagi, propozycje czy ciekawe pomysły, a może zażalenia, dotyczące działalności Stowarzyszenia, o przekazanie ich w terminie do 4 sierpnia na adres  ub telefonicznie – 660 318 289.
Tak jak w poprzednich latach liczę na Waszą pomoc, wyrozumiałość i dobrą współpracę.

Serdecznie pozdrawiam

Wanda Rakoczy

Drodzy Czubatkowicze !

Zbieramy kolejne zamówienia na obrączki rodowe. Zamówienie przekazujemy do PZHGiDI dnia 20.06.2017.

Proszę zamawiać obrączki wyłącznie przez formularz.

Pozdrawiam

Mariusz Milewski